Moje malé katióny opäť v akcii

Autor: Anna Šuľáková | 13.2.2012 o 17:57 | Karma článku: 6,86 | Prečítané:  838x

V nedeľu ma chytila otravná nádcha. A zmyslela si, že so mnou strávi zvyšok týždňa. V pondelok ráno som vstúpila do triedy k mojim tretiakom a o dve oktávy nižším hlasom pozdravila: „Dobré ránko." Decká hneď zbystrili sluch aj zrak a snažili sa zistiť, čo mi je. Cez opuchnuté oči som škúlila na devätnásť zvedavých hláv. Môj nos vykazoval všetky známky prechladnutia a dal to najavo aj vizuálne. Očervenel a mala som pocit, že vybuchne.

V rannom kruhu mi deti zverili všetky tajomstvá a zážitky z predošlého víkendu. Hemžili sa na koberci a prekypovali radosťou. Aj ja som prekypovala radosťou, ale akosi protipólne. Od prekročenia prahu dverí do zápisu nového dňa v triednej knihe som použila už tri hygienycké vreckovky. A to ubehlo len 10 minút z hodiny. No paráda ! A deň sa môže začať.
Zahľadela som sa pozorne na celú triedu. Deti pokojne sedeli a už tušili, že s ich pani učiteľkou nie je niečo v poriadku. Čakali, čo zo mňa vyjde. Bystré hlávky však vedia, čo sa deje, keď má človek plný nos. Tak som sa nadýchla a huhňavým hlasom ako medveď začala. Hneď som ich požiadala o to, aby sa snažili byť tolerantné, že sa necítim najlepšie a mám nádchu. Vtedy som ešte netušila, ako úžasne to zaberá. Spustila som výklad a tradičný menežment hodiny. Prešla prvá vyučovacia hodina, druhá, tretia ... a ručička detskej šantivosti sa stále nepribližovala ku kritickým hodnotám. Deti ostali aj počas piatej hodiny kľudne sedieť a ja som to nechápala. Čo sa to s nimi deje? Asi si ráno tiež dali po jednom paralene alebo nie?
Ale na konci vyučovania prišlo odhalenie. A to v podobe jedinej otázky z úst deväťročného dievčatka: „Pani učiteľka, však sa do zajtra vyliečite?" Ostatné deti sa hneď pridali a jedno cez druhé sa prekrikovali ako veľmi chcú, aby bola ich pani učiteľka opäť fit. Musela som im sľúbiť, že si hneď po vyučovaní nasadím domácu liečbu a zaľahnem do postele. Vedela som, že v utorok a zvyšok týždňa by to pre nich už nebolo to pravé orechové. A to som predsa tým mojim malým šidielka nemohla urobiť.
Lebo sú to stále moje malé živé katióny, ktoré mi dávajú energiu a radosť do života.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?